En üst seviyede müşteri tatminini, ürettiği askılardaki kaliteyi, verimliliği ve çevreciliği esas almış, bunu müşteri ve çalışanlarına yansıtmayı amaç edinmiştir. Kalite ilgili yasal şartların yerine getirilmesi, müşterinin güven ve tercihini kazanmaktır. Kalite sorumluluğunun Doğuş’da herkesin işi olduğunu kabul ederiz. Kaliteli ürünlerin kaliteli insanlar tarafından üretileceği inancı ile eğitime öncelik vermek temel hedef olarak benimsenmiştir.

Sektörün lider ve öncü firması olarak ürün ve hizmetlerimizde standartları belirleyici rolümüzü, müşterilerimizin ürünlerini rekabetçi, sağlıklı ve güvenilir şekilde pazara sunmalarında en yüksek faydayı sağlamak için kullanırız. Bunu gerçekleştirirken maliyetlerimizi düşürmeyi, büyümemizi sürdürülebilir kılmayı, süreçlerimizi, risk ve fırsatları analiz ederek ortak geleceğimizi güven altına almayı hedefliyoruz.

Şirket vizyonu doğrultusunda, toplam kalite felsefesini esas alan ve takım ruhuna önem veren çalışmalar ile örnek alınan rekabetçi süreçler oluşturmayı ve yönetmeyi hedeflemektedir. Sonuç odaklı, değer yaratan, toplumsal sorumluluğu ve marka değeri yüksek bir şirket için sürekli iyileştirme çalışmalarının etkin bir şekilde yürütülmesi, bunun için sistemler kurulması şirketin önceliklerindendir.